Fundusze i dotacje europejskie

Blog dla przedsiębiorczych

Potrzebujesz pomocy w zdobyciu dotacji?

Wiele osób stara się znaleźć podmioty – firmy i inne organizacje, które będą im w stanie pomoc w uzyskaniu dotacji (o czym kilka słów także tutaj: http://www.strategor.pl/). Pomocy takiej można szukać w miejscu, które zajmuje się naborem wniosków (tam najczęściej można skorzystać z porady), lub też u wykwalifikowanych w tych kwestiach firm doradczych, które bez problemu możemy znaleźć nie tylko w każdym większym mieście w Polsce, ale także w Internecie.

Na co należy zwrócić uwagę zanim zdecydujemy się na podjęcie współpracy?

Zanim zdecydujemy się na nawiązanie współpracy, warto zadbać o to, by byli to prawdziwi fachowcy, zorientowani nie tylko w tym, co robią, ale także posiadający dobre rozeznanie w zmieniających się regulacjach i przepisach prawnych. Tylko to, bowiem gwarantuje nam, że nasz wniosek sporządzony zostanie w należyty sposób, a dzięki temu – pozytywnie przejdzie proces weryfikacji.

Pamiętaj o konieczności rozliczenia dotacji

Zamierzając ubiegać się o przyznanie nam funduszy unijnych musimy jednak pamiętać o tym, że już na etapie przygotowywania wniosku należy mieć na względzie fakt, że środki te trzeba będzie również należycie rozliczyć. Ponieważ w praktyce nie jest to wcale takie proste, warto wykazać się zapobiegliwością już na etapie przygotowywania wniosku. Nie mając doświadczenia w ujmowaniu tych kwestii, warto wspomóc się specjalistami. Mając wieloletnie doświadczenie w takiej kwestii, mogą nie tylko opracować wniosek dla nas, ale także służyć nam radami, na podstawie, których sporządzimy go sami. To zdecydowanie atrakcyjniejsze rozwiązanie pod względem finansowym, a nierzadko tak samo skuteczne, jak powierzenie opracowania wniosku w pełnym zakresie przez firmę doradczą. Wiedząc, co chcemy napisać, nie wiedząc jednak do końca, w jaki sposób, możemy dzięki takim radom sami opracować wniosek zgodnie z obowiązującą sztuką, nie tracąc przy tym satysfakcji z faktu, że ktoś wykonał to za nas.

Wpis w kategorii: Dotacje i fundusze unijne

Tagi: , , , , ,

Comments are closed.