Fundusze i dotacje europejskie

Blog dla przedsiębiorczych

Kredyt technologiczny szansą dla przedsiębiorstw z sektora małych i średnich firm

Od lat, najbardziej aktywni i skuteczni w pozyskiwaniu i wykorzystywaniu funduszy pochodzących z budżetu unijnego są w naszym kraju przedsiębiorcy. Niestety, z roku na rok coraz trudniej jest otrzymać pieniądze unijne, również dla przedsiębiorców, a już zwłaszcza tych, którzy planują realizować projekty o charakterze typowo inwestycyjnym.

Działanie 4.3 – Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka

Atrakcyjność kredytów technologicznych polega zwłaszcza na tym, że są one częściowo spłacane ze środków pochodzących z Funduszu Kredytu Technologicznego

Autor zdjęcia: Images_of_Money

Bardzo ciekawym rozwiązaniem dla przedsiębiorców zaliczanych do sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw jest Działanie 4.3 realizowane w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka, znane powszechnie jako kredyt technologiczny. Kredyt ten umożliwia wdrożenie w przedsiębiorstwie nowej technologii, dzięki czemu możliwe jest uzyskiwanie nowych, bądź też znacząco ulepszonych towarów lub usług.

Warunki

Kredyt technologiczny (kilka dodatkowych informacji tutaj: http://www.strategor.pl/kredyt-technologiczny/) udzielany jest przedsiębiorcom bezpośrednio przez bank komercyjny i służy on realizacji danej inwestycji technologicznej w firmie. Atrakcyjność kredytów technologicznych polega zwłaszcza na tym, że są one częściowo spłacane ze środków pochodzących z Funduszu Kredytu Technologicznego. Spłata ta realizowana jest w formie przyznawanej premii technologicznej, do wysokości i na warunkach ściśle określonych w ustawie.

Wpis w kategorii: Dotacje i fundusze unijne

Tagi: , , , , ,

Comments are closed.