Fundusze i dotacje europejskie

Blog dla przedsiębiorczych

Kiedy można ubiegać się o kredyt technologiczny lub premię technologiczną?

Przedsiębiorca może się ubiegać o kredyt technologiczny (więcej: http://www.strategor.pl/kredyt-technologiczny/) lub premię technologiczną po dokonaniu oceny potrzeb inwestycyjnych firmy w banku komercyjnym. Dodatkowo do wniosku o kredyt technologiczny można dołączyć wniosek o przyznanie premii technologicznej. Bank udzielający wsparcia ma 60 dni na ocenę wniosku dotyczącego kredytu technologicznego, natomiast w kwestii przyznania premii technologicznej musi poczekać na opinię Banku Gospodarstwa Krajowego przez około miesiąc od czasu złożenia podania.

Firma, która podpisała umowę o kredyt i premię technologiczną, powinna osiągać jak najwyższą sprzedaż wyrobów, które wyprodukowała za sprawą nowych technologii, pozyskanych dzięki otrzymanym finansomNa etapie tworzenia wniosku o udzielenie premii trzeba pamiętać o dokładnym opisie przewidzianych inwestycji, a także zatroszczyć się o inwestycję w technologię przemysłową, która jest objęta prawem własności industrialnej. Należy też wiedzieć, że procedura patentowa może potrwać kilka lat i należy ją rozpocząć na jakiś czas przed złożeniem wniosku o premię technologiczną.

Rezultatem oceny wniosku o kredyt technologiczny jest zawarcie promesy lub umowy kredytu warunkowego. Tak samo wygląda rezultat oceny wniosku o premię, gdy przedsiębiorca otrzymuje dotację technologiczną. Działania inwestycyjne można podjąć po otrzymaniu promesy premii na wprowadzenie nowych technologii ? są to około dwa miesiące od chwili oddania wniosku o udzielenie premii na modernizację.

Firma, która podpisała umowę o kredyt i premię technologiczną, powinna osiągać jak najwyższą sprzedaż wyrobów, które wyprodukowała za sprawą nowych technologii, pozyskanych dzięki otrzymanym finansom. Maksymalne wysokości sprzedaży są powiązane z pozyskaniem premii na modernizację.

Wpis w kategorii: Dotacje i fundusze unijne

Tagi: , , , ,

Comments are closed.