Fundusze i dotacje europejskie

Blog dla przedsiębiorczych

Gdzie szukać pomocy w uzyskaniu dotacji?

Cyklicznie organizowane są konkursy, w wyniku, których uzyskać można dotacje. Aby móc jednak stać się beneficjentem jednego z Programów, trzeba przejść przez szereg, czasem dość skomplikowanych procedur. Wymagane jest również dopasowanie się do wymogów instytucji organizujących konkursy.

 

Pomoc w uzyskaniu dotacji najlepiej jest uzyskać od instytucji, czy też organizacji, które mają w tej tematyce wieloletnie doświadczenie i dziesiątki pozytywnie zakończonych procedur konkursowych na koncie

Autor zdjęcia: teamlabs_media

Nie posiadając doświadczenia w takiej materii i nie wiedząc jak dokładnie do tego podejść, możemy czuć się trochę zagubieni. Co prawda, możemy skorzystać z instrukcji zamieszczonych na stronach internetowych i regulaminach dotyczących poszczególnych Programów, w praktyce nie jest to jednak takie proste. Sytuacji nie ułatwia z pewnością fakt, że błędnie sporządzony wniosek nie zawsze można skorygować. Bardzo często błędy, czy też niedopełnienie kwestii formalnych dyskwalifikują nas w wyścigu po dotacje. A przecież zależy nam na tym, by tego uniknąć.

Do specjalistów po pomoc w uzyskaniu dotacji

Pomoc w uzyskaniu dotacji najlepiej jest uzyskać od instytucji (o czy też tutaj: http://www.strategor.pl/), czy też organizacji, które mają w tej tematyce wieloletnie doświadczenie i dziesiątki pozytywnie zakończonych procedur konkursowych na koncie. Jest to, bowiem najlepszy wyznacznik skuteczności ich działania. Procent uzyskanych dotacji w odniesieniu do całkowitej ilości złożonych wniosków mówi, bowiem o kompetencjach danego podmiotu. Naturalnie, trzeba mieć tu jednak świadomość faktu, że nawet najbardziej zaangażowani doradcy nie są w stanie zagwarantować nam sukcesu w wyścigu o dotację, jeśli projekt, na który zamierzamy pozyskać środki jest nierentowny i nieprzemyślany. Aby móc mówić o sukcesie, konieczne jest, więc spełnienie warunku – dobry projekt i dobrze opracowany wniosek.

Wpis w kategorii: Dotacje i fundusze unijne

Tagi: , , , ,

Comments are closed.