Fundusze i dotacje europejskie

Blog dla przedsiębiorczych

Fundusze unijne

Fundusze unijne, to wbrew temu co mogłoby się wydawać nie są wcale nowym wynalazkiem, wręcz przeciwnie. Fundusze te były wykorzystywane przez polskie firmy oraz instytucje jeszcze przed akcesją Polski do struktur Unii Europejskiej. Podobnie jak i teraz, tak i wtedy wielu przedsiębiorców oraz przedstawicieli instytucji boleśnie przekonywało się o tym, jak trudne jest ich skuteczne pozyskanie. Sytuacja taka (zarówno w przeszłości, jak i na chwilę obecną) uzależniona jest od wytycznych jakimi kieruje się Bruksela przy przekazywaniu funduszy właśnie.

Skuteczne pozyskiwanie funduszy unijnych związane jest zatem, z posiadaniem dość obszernej wiedzy oraz doświadczenia, dlatego też tak wiele firm oraz instytucji decyduje się na współpracę z firmami oferującymi doradztwo unijne. Taka współpraca, nie tylko przekłada się na maksymalizację szans pozyskania środków z Unii Europejskiej, ale również obejmuje kwestie związane z chociażby kalkulacją szans na otrzymanie określonych środków, czy też pomaga określić w jaki sposób można uniknąć niepotrzebnych błędów na drodze ich pozyskiwania. Rzecz jasna fachowa pomoc jaką można uzyskać od firm świadczących doradztwo unijne, dotyczy także kwestii z prawidłowym rozliczeniem już pozyskanych środków.

Reasumując

Dotacje dla firm (o których również tutaj: http://www.strategor.pl/) są praktycznie w zasięgu każdego, trzeba jednak wiedzieć jak je pozyskać oraz jak je później rozliczyć. Wielu przedsiębiorców oraz wiele instytucji decyduje się zatem skorzystać z profesjonalnej pomocy; pomocy jaką zaoferować mogę jedynie firmy zajmujące się doradztwem unijnym. Jest to rozwiązanie zdecydowanie rekomendowane. Pozawala ona uniknąć niepotrzebnych kłopotów, straty czasu oraz pieniędzy.

Wpis w kategorii: Dotacje i fundusze unijne

Tagi: , , ,

Comments are closed.