Fundusze i dotacje europejskie

Blog dla przedsiębiorczych

Czy łatwo jest pozyskać fundusze unijne?

Fundusze unijne są dla wielu przedsiębiorstw i organizacji niepowtarzalną szansą na pozyskanie środków, z których zrealizować mogą swoje projekty i plany. Pieniądze unijne przeznaczane są na różne cele korzystają, więc z nich między innymi:

  • ośrodki kultury,
  • szkoły,
  • szpitale,
  • a także prywatne inicjatywy.
Fundusze unijne są dla wielu przedsiębiorstw i organizacji niepowtarzalną szansą na pozyskanie środków, z których zrealizować mogą swoje projekty i plany

Autor zdjęcia: reynermedia

Nic dziwnego, więc, że właśnie pozyskiwanie funduszy unijnych stało się dla wielu osób ważnym celem (więcej pod linkiem). Aż żal, bowiem przepuścić taką okazję. Kolejna nieprędko się, bowiem powtórzy.

Wsparcie unijne

Z pewnością bardzo dobrze pamiętają Państwo emocje towarzyszące wstąpieniu naszego kraju w struktury Unii Europejskiej. Straszono nas pustymi lodówkami, spadkiem wartości naszej waluty. Unię przedstawiano nam, jako krwiożerczy twór, który odbierze nam nie tylko tożsamość narodową i nasz dorobek, ale także sprowadzi nas do roli biernych wykonawców narzuconych odgórnie poleceń. Na szczęście wizja ta niewiele ma wspólnego z rzeczywistością. Jesteśmy w Unii już wystarczająco długo, by móc z czystym sumieniem stwierdzić, że nie jest to prawda.

Polska nie straciła, a zyskała ze wstąpienia do Unii Europejskiej. Nasza gospodarka zaczęła się lepiej rozwijać, otworzyły się przed nami nowe rynki pracy i wdrożono wiele inicjatyw, na które wcześniej brakowało pieniędzy. Przykładów można znaleźć bardzo dużo. W zasadzie wszędzie, na każdym kroku spotkać możemy, bowiem inwestycje sfinansowane właśnie ze środków unijnych.

Wpis w kategorii: Dotacje i fundusze unijne

Tagi: , , , , ,

Comments are closed.